Bemutatkozás 2

Sziasztok! Ebben a bejegyzésben több mindent tudhattok meg rólam ugyanis a legelső bejegyzésemben nem írtam le mindent. ( csak hogy jobban összetudjunk barátkozni ! ) Jó olvasást!

Először is Varga Zoé a nevem, 13 éves vagyok. Heves megyében élek, Hatvanban. A kedvenc színem a fekete , fehér és szivárvány összes színe kivéve a rózsaszínt. Kedvenc vagyis szerencse számom a 3. Kűlönbözök másoktól ugyanis kisebbségi komplexusom van .Szeretek segíteni másoknak. Ha egy szóban jellemezhetném magam akkor az vagy egy kártyavár lenne vagy egy repülő. 3 idegen nyelven tudok beszélni: Angol, Görög, Koreai. Ha már a koreánál vagyunk akkor azt is elmondanám hogy nagy rajóngói vagyok a BTS(bangtan boys)-nek és egyéb K-POP-ot előadó embernek .Szeretném ha a blognak lenne egy saját mottója: "Inkább meghalnék minthogy álmok és szenvedély nélkül éljek." Kedvenc ételem a tenger gyümölcsei, pizza és a hideg koreai tészta. Kedvenc növényem a flamingó virág és Sakura Fa ami általában sőt inkább Japánban található meg de Koreában is szokott lenni.Szeretném ha segíthetnék másoknak azzal is hogy hasznos blog bejegyzéseket hozok létre. Az álmom pedig az hogy: Dél-Koreában élhessek és életem végéig ott éljek. DE van még egy álmom az pedig az hogy:

Before I die I want to..........singing for millions.

Before I die I want to..........to reach my dreams.

Ha lenne egy képességem ebből a kettőből választanék: Az emberek szívébe látni és megmondani az igazságot belőle, Vagy beszélnék az állatokkkal/megérteni őket. Szeretnék egy éttermet Koreában de ha nem éttermet akkor egy tetováló szalont.

Ennyi lett volna a "Bemutatkozás 2" nevű bejegyzésem. REmélem most már jobban megismertetek. Következő bejegyzésem témája pedig a Koreai szokások lesznek és(vagy) egy különleges téma amit ti választhattok meg!

Sziasztok és Köszönöm, hogy elolvastátok a blogomat.

És ne felejtsétek: "Inkább meghalnék minthogy álmok és szenvedély nélkül éljek."

K-POP

Sziasztok! A mai bejegyzésem témája a K-POP. Lehet sokan ismeritek és szeretitek mint én és gondolom sokan beszélitek is a korea nyelvet is. Ezért gondoltam leírom nektek azoknak akik még csak most találkoznak először a K-POP fogalmával. Közben azért leírom hogy én mit gondolok róla és szeretném ha kommentbe a blog alá leírnátok hogy ti szeretitek e a K-POP-ot és ha igen ki a kedvenc előadótok.. Jó olvasást!

A K-pop (가요, kajo) vagy koreai popzene többek között elektronikus, hiphop, pop, rock és R&B alapokon nyugszik és különálló zenei műfajként tartják számon. A K-POP különösebben Ázsiában de főkép Japánban a legnépszerűbb.A saját szokásrendszerével, különleges módon strukturált rajongótáborával és egyedi gyakornoki rendszerével külön szubkultúrát alkotó K-popot az úgynevezett idolegyüttesek (azaz fiú- és lányegyüttesek) dominálják, mint a Big Bang, a Beast, a Super Junior, a SHINee, a 2NE1, a Wonder Girls vagy a Girls’ Generation, de számos sikeres szólóelőadó is létezik, mint például PSY, Rain, BoA, Se7en, Jay Park, I Hjori, Pek Csijong vagy IU. A K-pop-ipart a kiadóként is funkcionáló ügynökségek irányítják, melyek közül piaci részesedés tekintetében a három legnagyobb az S.M. Entertainment, a YG Entertainment és a JYP Entertainment. A koreai hullám keretén belül, főképp az internetes megosztási lehetőségeknek és a cégek marketing-stratégiáinak köszönhetően a K-pop-előadók a világ többi részén is népes rajongótáborral bírnak. Európai és amerikai dalszerzők illetve producerek (például Quincy Jones, will.i.am, Ludacris és Swizz Beatz) is felfigyeltek a koreai popzenére és írnak dalokat K-pop-előadóknak.A K-pop leggyakoribb kritikája, hogy az előadókat „futószalagon gyártják”, a dalok többsége egynyári sláger, a dalszövegek felszínesek és az egész iparág túlzottan profitorientált, ami többször együtt jár azzal is, hogy az előadókkal méltánytalan szerződéseket kötnek a kiadók.A 2000-es években a K-pop a koreai hullám részeként erőteljes terjeszkedésnek indult, elsősorban Ázsiában, de az Egyesült Államokban és Európában is érezhető a hatása. Az első koreai előadó, akinek sikerült a japán Oricon slágerlistát vezetnie, BoA volt.[18] Albumai milliós példányszámban keltek el Japánban.[18] Ekkoriban tűnt fel Rain, akinek Kínában sikerült hasonló eredményeket elérnie, 2005-ös pekingi koncertjén például 40 000 fő vett részt.[18] Megjelentek az új generációs idolegyüttesek, mint a TVXQ, a Big Bang, a SHINee, a Super Junior, a 2PM, a Wonder Girls, a Girls’ Generation, a KARA és a 2NE1.[18] Ezek az előadók amerikai producerekkel is dolgoznak, a 2NE1 például a The Black Eyed Peas-ből ismert will.i.am-mel, a Big Bang pedig a korábban Lady Gagával is dolgozó Laurieann Gibsonnal.

Eggyüttesek:

Bigbang: 5 tagú fiú zenekar

BTS (bangtan boys):7 tagú fiú zenekar

 B.A.P. , Boys republic , Block B , EXO , GOT7 , NU'EST, SHINee ,Shinhwa,

Lány eggyütesek : Girls generation , Blackpink , dreamcatcher , EXID,

A fiú- és lányegyütteseket Dél-Koreában idolnak, azaz bálványnak nevezik (idol group).[63]

A koreai popiparban rajongók kiszolgálásának szerves része a brománc, azaz a férfi előadók (különösen a fiúegyüttesek tagjai) között szövődő erős, érzelemmegnyilvánulásokkal (ölelés, puszilkodás) járó, nem szexuális jellegű baráti kapcsolat. A rajongók kedvenceiket párba (OTP: original true pairing) sorolják, akik a televíziós műsorokban és a fotózások során viselkedésükkel meg is erősítik ezeket a párosításokat. A brománcpárok neveit összevonják (például a G-Dragon–Seungri páros neve GRi), a nekik szurkoló rajongókat pedig shipper-nek nevezik (az angol worshipper, „imádó” szóból). Véleményem:

Szerintem a K-POP egy olyan zenei típus ami különleges emberek számára van. Én nagyon szeretem a K-POP-ot már olyannyira hogy nem is hallgatók mást zeneműfajt.Kedvencem a BTS a 7 tagú fiúzenekar.

Fogalmak a K-POP-ból és magából az országból:

오빠 oppa „nő bátyja”; a koreai nők így szólítják az idősebb fiú családtagokat és ismerősöket is, de a szerelmük kedveskedő megnevezése is ez. A lány rajongók kedveskedve így szólítják meg a kedvenc előadójukat.
hjong „férfi bátyja”; a koreai férfiak így szólítják az idősebb fiú családtagokat és ismerősöket. Egy fiúegyüttesen belül szigorú hierarchia működik életévek alapján, a fiatalabb tagok hjong-nak szólítják az idősebbeket, és nagy tiszteletlenségnek számít ezen utótag nélkül utalniuk idősebb csapattársaikra.
언니 onni „nő nővére”; nők szólítják így családjuk vagy baráti körük idősebb nőtagjait.
누나 nuna „férfi nővére”; férfiak szólítják így családjuk vagy baráti körük idősebb nőtagjait.
동생 tongszeng „fiatalabb testvér”; közeli, fiatalabb ismerősök megszólítása nemtől függetlenül. Az együttesek idősebb tagjai így utalnak a fiatalabb csapattagokra.
선배 szonbe „szenior”; a beszélőnél több tapasztalattal rendelkező egyén.
후배 hube „junior”; a beszélőnél kevesebb tapasztalattal rendelkező egyén.